Урок математики 3 клас.

Тема: Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0.

Мета: Ознайомити з правилами множення чисел 1 і 0 та множення на 1 і 0.

Удосконалювати обчислювальні навички, вміння узагальнювати, логічне мислення, увагу.

Виховувати уважність,охайність, працьовитість, любов до предмету.

Обладнання: малюнки математичних міст, зображення цифри 1 і 0, формули, вирази, правила написання цифр 1 і 0.

План

1. Організація класу до уроку.

1.1. Привітання з учнями.

1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

2.1. Перевірка домашнього завдання учнів.

2.1.1. Завдання № 749 (с.112)

2.1.2. Завдання 750 ( с.112)

2.2. Усне обчислення (математичний диктант).

3. Опрацювання нового матеріалу.

3.1. Оголошення теми і мети уроку.

3.2. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

3.3. Вивчення нового матеріалу.

3.3.1. Обчислення виразів.

3.3.2. Множення 0 на число.

3.3.3. Множення числа на один.

3.4. Первинне закріплення.

3.4.1. Усні та письмові обчислення ( №751, 752, 753).

4. Закріплення і узагальнення знань учнів.

4.1. Розв’язання задачі (№754).

4.2. Творча робота над задачею (№755).

5. Підсумок уроку.

5.1.Інструктаж до виконання домашнього завдання.

5.2. Підсумкова бесіда. Оцінювання учнів.

Хід уроку

1.Організація класу до уроку.

1.1.Привітання з учнями.

Добрий день. Я рада вас всіх бачити. Домовляємося з вами працювати старанно, щоб в кінці уроку можна було сказати, що всі ви молодці.

/Files/images/_a_matematika_3_klas/SDC13703.JPG

1.2.Перевірка готовності учнів до уроку .

Діти, подивіться навкруг, чи немає у вас на партах нічого зайвого, а якщо щось зайве — приберіть. У вас має бути: підручник, зошит, ручка.

1.3. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати містами країни Математики. Давайте познайомимось з маршрутом нашої подорожі. Подивіться на дошку. Ви бачите назви міст, які ми з вами відвідаємо на сьогоднішньому уроці. Перше місто на нашому шляху — Вираз ( + ). Наступне місто це Задача ( ? ). Потім подорожуватимемо до міста Завдання (? ! ). І останнє місто, яке ми відвідаємо, це місто Домашнє завдання.

Отож, не гаємо часу і розпочинаємо.

2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

2.1. Перевірка домашнього завдання.

2.1.1. Завдання 749 ( с.112 )

- Давайте перевіримо, як ви розв’язали вирази. Зробимо це ланцюжком.

- Поясни, як ти розв’язав./Files/images/_a_matematika_3_klas/SDC13705.JPG

2.1.2. Завдання 750 ( с.112 )

- Допоки ми перевіряємо приклади (П.І.П. ) запише розв’язання задачі № 750 біля дошки. А ми разом поглянемо, чи все вірно.

2.2. Усне обчислення.

( Математичний диктант )

Запишіть у своїх зошитах посередині М. д.

а ) інструктаж до проведення математичного диктанту:

- Ви записуєте тільки результати. Після кожного результату кладете кому, пропускаєте одну клітинку, слухаєте наступне і теж записуєте.

- П.І. буде виконувати біля дошки (за ширмою), а ви у своїх зошитах.

- Запитання я читаю два рази. Будьте уважні.

- Якщо не знаєте відповідь — ставите риску. Отож , розпочнемо.

б ) самостійна робота учнів:

1. Від числа 255 відніміть 30. (225)

2. Різницю чисел 11 і 8 помножити на 8.( 24)

3. Запишіть масу вівці, якщо маса поросяти 7 кг, а маса вівці у 7 разів більша.(49)

4. Перший множник 2, добуток 18. Запишіть другий множник.(9)

5. Довжина стрибка зайця 3 м. Скількома стрибками він подолає відстань 24 м. (8)

в ) перевірка математичного диктанту. (самоперевірка)

3. Опрацювання нового матеріалу.

3.1. Оголошення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми починаємо вивчати новий розділ.

- Зачитайте, як він називається?

- А яке саме множення і ділення?

- Темою уроку є : « Множення числа 1 і 0. Множення на 1 і 0. Як ви вже здогадалися з нашої карти, що перше місто, яке ми відвідаємо, це місто Вираз.

3.2. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

Діти, подивіться на дошку:

1+1+1+1+1=5

1+1+1+1+1+1+1=7

1+1+1=3

- Скажіть, чи зручно нам так обчислювати?

- А якою дією можна замінити дію додавання?

- Як по-іншому можна записати вираз?
( прикріплюю біля виразів:
1 * 5 =5;
1*7 = 7;
1*3 =3.)

3.3. Вивчення нового матеріалу.

3.3.1. Обчислення виразів.

- Прочитайте вираз на дошці.

- Замініть вираз дією додавання.

1*8 1*6 1*9

- Отже, що ми бачимо?

- Давайте виведемо правило : « При множенні одиниці на будь-яке число ми отримуємо те саме число».

- А давайте разом спробуємо записати в своїх зошитах формулою: 1*а =а (а – число).

3.3.2. Множення 0 на число.

- Ми знаємо, що дію множення можна замінити дією додавання.

- Давайте спробуємо замінити такі вирази: 0*4;0*5;0*1.

- Отже, що ми бачимо?

- Яке можна вивести правило?(учні самі складають схоже до попереднього)

« При множенні нуля на будь-яке число ми отримуємо нуль».

- Запишемо формулою: 0*а = 0

3.3.3. Множення числа на 1.

- Прочитайте вираз на дошці.

1*6

- Яку формулу ми застосовуємо при розв’язанні виразу? (1* а=а)

- Давайте згадаємо переставну властивість множення, тобто поміняємо множники місцями.

- То який вираз одержимо?

- 6*1=6

- Давайте знову виведемо правило: « При множенні числа на 1, отримуємо те саме число».

- Запишемо формулою: а*1=а

3.4. Первинне закріплення.

3.4.1. Усні та письмові обчислення (№ 751, 752, 753)

А) Завдання 751(с.112)

- Знайдіть № 751. Виконаємо його ланцюжком.

Б) Знайдіть завдання 752 (с.113)

- Перш ніж знайти значення, зачитайте формули.

- Пригадайте правила при множенні 1*а і 0*а.

- Знайдемо значення виразів письмово.

- По бажанню, біля дошки, коментуючи свої дії.

В) Завдання 753 (с.113)

- Перші три стовпчики розв’яжемо усно з поясненням. А наступні два в зошитах самостійно ( два зошити на перевірку).

4. Закріплення і узагальнення знань учнів.

- Наступне місто, яке ми з вами відвідаємо, місто Задача./Files/images/_a_matematika_3_klas/SDC13718.JPG

4.1. Розв’язання задачі № 754.(усно)

А) Ознайомлення із змістом задачі.

- читання вчителем

- читання мовчки.

Б) Аналіз змісту задачі.

- Про що питається у задачі?

- Скільки кг піску взяли для приготування штукатурки?

- А скільки взяли вапна?

- Зачитайте ще раз питання.

В) Відшукання способу розв’язання задачі

- Що питається у задачі?

- Чи можемо ми одразу відповісти на запитання?

- А чому не можемо?

- Що нам потрібно зробити?

- Щоб знайти на скільки менше взяли вапна, що потрібно зробити?

- І що ми дізнаємося?

- Отже ми можемо дати відповідь на запитання? Чому?

- Яку дію будемо виконувати?

- Отже, яка друга дія?

- Якою буде відповідь?

Фізкультхвилинка

Присядьте стільки раз

Скільки буде 3*1.

Плесніть у долоні стільки раз

Скільки буде 1*4.

Підтягніться вгору

Нахиліться вправо, вліво

І тихенько сядьте за парти.

4.2. Творча робота над задачею № 755/Files/images/_a_matematika_3_klas/SDC13723.JPG

- Знайдіть задачу 755.с.113.

- Зачитайте, що потрібно зробити?

- Отже, розглянемо таблицю.

- Що вказано в першій колонці?

- Яка ціна цього товару?

- Яка вартість?

- Розгляньте ще раз таблицю самостійно і спробуйте скласти задачу.

Моя версія: Мати купила 3 поліетиленові пакети по 20 к. і 5 коробок сірників по 5 к. Яка вартість всієї покупки?

А) Ознайомлення із змістом задачі.

- Про який товар йдеться в задачі?

Б) Аналіз змісту задачі

- Скільки поліетиленових пакетів купила мама?(3)

- Скільки коштує один? (20 к.)

- А скільки коробок сірників? (5)

- Скільки вони коштують? (5к.)

- Що питається у задачі?

В) Спосіб відшукання розв’язку задачі.

- Як знайти вартість, знаючи кількість і ціну?

- Якщо ми знайдемо вартість пакетів і сірників чи зможемо ми відповісти на питання?

- Якою дією?

- Отже, на скільки дій задача?

- Записуємо задачу самостійно, хтось один біля дошки, всі інші у своїх зошитах.

Г) Перевірка написання задачі ( самоперевірка з дошки).

5. Підсумок уроку.

5.1. Інструктаж до виконання домашнього завдання.

- Як ви здогадалися, останнє наше місто, яке ми відвідаємо, це місто Домашнє завдання.

- Отже, ваше домашнє завдання № 756( вам потрібно обчислити вирази)

і №757( вам потрібно знайти скільки було курей, гусей і качок окремо)

5.2. Підсумкова бесіда. Оцінювання учнів.

Ось і закінчилась наша подорож.

- То який новий розділ ми почали вивчати?

- Яке саме множення і ділення?

- Що вам найбільше запам’яталося?

- Що найважче було виконувати? Чому?

Мені дуже сподобалося, як ви працювали на уроці. Оцінки отримують…

Всім дякую за увагу, урок завершено.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • Payday Loans

    2018-03-25 20:09:52

    installment loans no credit check installment loans installment loans [url=http://installmentloans.bid]guaranteed installment loans for bad credit[/url]...

  • Payday Loan Online

    2018-03-07 05:31:03

    installment loans no credit installment loans online online installment loans [url=http://installmentloans.bid]installment loans[/url]...

  • inetryconydot

    2017-03-29 00:52:08

    BUY CHEAP TADACIP ON LINE WITHOUT PRESCRIPTION NEEDED! * TOP PHARMACY LIST! * MEDICATION WITHOUT A PRESCRIPTION! * YOU CAN FIND: THE BEST QUALITY PILLS! * WE GUARANTEE THAT ONCE YOU HAVE PURCHASED A PRODUCT FROM US YOU WILL GET THAT PRODUCT WE THANK YOU FOR VISITING APPROVED ONLINE PHARMACY © 2013. [b]Tags:[/b][b]On Line Tadacip, Ordering Tadacip Online, Over The Counter Tadacip, Order Tadacip No Prescription, Purchasing Tadacip, Tadacip Online[/b]...

  • Олександра Петрівна

    2014-03-12 19:06:18

    Цікавий та денамічний урок....